1. Pertandingan Sahibba Peringkat Daerah Tenom 丹南县国语拼字比赛
Tarikh Pertandingan
|
30 April 2019
|
Tempat
|
SMJK Chung Hwa Tenom
|
Guru Penyelaras
|
Pn. Siti Noor Aini Binti Alias
|
Pencapaian
|
Johan 冠军 :
Nur Hanis Haniyyah Binti Johan
|
2. Pertandingan Bahas ala Parlimen Bahasa Cina Peringkat Negeri Sabah 沙巴州华中杯国会式辩论比赛
Tarikh Pertandingan
|
17 April 2019
|
Tempat
|
SMJK Ken Hwa Keningau
|
Peserta
|
Ng Yee Jeit
Evelyn Lim Jia Xuan
Lim Jia Yee
Carol Ho Kai Nouk
|
Guru Pengiring
|
Pn Helen Yong Yen Khun
|
Pencapaian
|
Pembahas Terbaik 最佳辩论员: Ng Yee Jeit
|
|
Johan 冠军
* Akan mewakili Sabah ke Peringkat Kebangsaan di Kajang, Selangor
|
3.Pertandingan Forum Remaja Peringkat Daerah Tenom 青少年论坛比赛
Tarikh Pertandingan
|
10 April 2019
|
Tempat
|
SMK Tenom
|
Peserta
|
Clarissa Lyn Apiang
Lee Ka Yen
Alvina Vanessa
Nurul Ain Nisa
|
Guru Pengiring
|
Pn. Nor Asmah Binti Sahimin
|
Pencapaian
|
Tempat Ketiga 获得季军
|
4. Pertandingan Bahas ala Parlimen Bahasa Melayu Peringkat Daerah Tenom 国语国会式辩论比赛
Tarikh Pertandingan
|
03 April 2019
|
Tempat
|
SMK Entabuan
|
Peserta
|
Nur Fathiah Ayuni Binti Abdul Razak
Lee Ka Yen
Joel Aswald David
Kennewell Yap
Ian Isaac Alex
|
Guru Pengiring
|
Cik Syazwani Binti Suhaidi
|
Pencapaian
|
Tempat Ketiga 获得季军
|
5. Tan Sri Datuk Seri Panglima Dr Abdul Rahman Arshad Challenge Trophy English Language Debate Competition [Tenom District Level] 英语国会式辩论比赛
Tarikh Pertandingan
|
02 April 2019
|
Tempat
|
SMJK Chung Hwa Tenom
|
Peserta
|
Aaron Chang Wai Ming
Domelnico Dominic
Howard Fong Jun Sheng
Britney Amber Benedict
Marchella Umirah Binti Misman
|
Guru Pembimbing
|
En. Kelvin Ng dan Cik Anuthra Sirisena
|
Bekas Pelajar yang membantu
|
Cik Rita Doreen Kok
Cik Brenda Lai
Cik Genevieve David
En Myvan Alister
|
Pencapaian
|
Tempat Pertama 获得冠军
|
6. Scrabble Competition [Tenom District Level] 英语拼字游戏比赛
Tarikh Pertandingan
|
02 April 2019
|
Tempat
|
SMK Chinta Mata
|
Peserta
|
Ashley Chong Yaw Cheng
Owen Yong Yao Zhong
|
Guru Pengiring
|
Pn. Molley Wong
|
Pencapaian
|
Tempat Kedua 获得亚军
|
7. Pesta Pantun Peringkat Daerah Tenom 马来语诵诗比赛
Tarikh Pertandingan
|
14 Mac 2019
|
Tempat
|
SMK Tenom
|
Peserta
|
Mark Alexander Stephen
Nazatul Syeren Binti Arman
Joy Abigael Japery
Eleanny Clare Robert
Nur Fatihah Binti Lasudi
Siti Nurfadzriza Ildziana Binti Fadzian
|
Guru Pengiring
|
Pn. Siti Faridah Binti Lawadin
|
Pencapaian
|
Tempat Pertama 获得冠军
* Akan mewakili Tenom ke Peringkat Negeri di Tawau 将代表丹南区到斗湖参加州级比赛
|
8. Pertandingan Kaligrafi Bahasa Cina Sekolah-sekolah Menengah Conforming Malaysia Peringkat Kebangsaan 2019 。2019年全国中学生华文中堂书法比赛
Tarikh Pertandingan
|
22 Februari 2019
|
Tempat
|
SMJK Chung Hwa Tenom
(Serentak seluruh Sabah) 全州同步进行
|
Peserta
|
Carol Ho Kai Nouk
|
Guru Pembimbing
|
Pn. Tan Ley Bee & En. Kelvin Ng
|
Pencapaian
|
10 Terbaik
|
- Pertandingan Forum Remaja Peringkat Daerah Tenom 青少年论坛比赛