ko-kurikulum
14 Jun 2003 文件存於 Filed Under
nonacademic
PENCAPAIAN UNIT BERUNIFORM/PERSATUAN
TAHUN 2001/2002
PERTANDINGAN :
PANCARAGAM SEKOLAH
1.Pertandingan Pancaragam Sekolah-sekolah Perak 2001 : Salah satu daripada 5 pasukan
2.Pertandingan Pancaragam Sekolah-sekolah Perak 2002 : Salah satu daripada 8 pasukan
PENGAKAP
Perkhemahan Pengakap Diraja 2002
Peserta :
1.Chan Chin Soon 5S2
2.Gu Chee Hooi 5A1
3.Lee Chan Keat 5S2
4.Ng Kean Shyang 5S3
PENCAPAIAN:
4 orang pengakap dianugerahi Pengakap Diraja
ST. JOHN AMBULANS
1. Pertandingan Isyarat Bendera Negeri Perak 2001
-Bahagian Ambulans Kadet : Johan
-Bahagian Perawatan Kadet :Naib Johan
2.Pertandingan Isyarat Bendera Negeri Perak 2002
-Bahagian Ambulans Kadet : Johan
-Bahagian Perawatan Kadet : Tempat ke tiga
3.Pertandingan Masak-memasak Negeri Perak 2002
-Bahagian Ambulans Kadet : Johan
4.Pertandingan Pertolongan Cemas dan Perawatan Negeri Perak 2002
-Bahagian Ambulans Dewasa : Johan Keseluruhan,Johan ( Kes Panjang ),Johan (Kes Pendek),Ketua Pasukan Terbaik
-Bahagian Ambulans Kadet: Naib Johan (Kes Panjang)
PERSATUAN BAHASA CINA
1.Pertandingan Kaligrafi Cina Antara Sekolah Sempena Tahun Baru Cina 2001
Peserta : Soo Shaw Jiunn 5A2 : Hadiah Cemerlang
2.Pertandingan Kaligrafi Cina Sempena Tahun Baru Cina 2001 Anjuran Persatuan Hai Nan
Peserta :
i.Soo Shaw Jiunn : Johan Bahagian Pemuda
ii.Kuan Chee Lin : Sagu Hati Bahagian Remaja
3.Pertandingan Syarahan Sekolah-sekolah Menengah Daerah Kinta 2001
Peserta :
Menengah atas :
i. HoZhi Shan 4S2: Tempat Ke 2
ii Ling Chooi Ee 4S3: Sagu Hati
Menengah rendah :
i. Wong Ru Wen 2M: Tempat Ke 2
ii. Ong Su Ming 2J : Sagu Hati
4.Pertandingan Perbahasan Sekolah-sekolah Negeri Perak Anjuran S.M. Anderson, Ipoh 2001
Peserta :
i.Phoon Pei Sin 4S2
ii.Ho Zhi Shan 4S2
iii.Wong Siew Ki 3J
iv.Chung Kok Heung 4S2
v.Chin Tjao Khang 4S3
PENCAPAIAN : TEMPAT KE 3
5.Pertandingan Kaligrafi Cina Untuk Pelajar-Pelajar Sekolah Menengah Anjuran Persatuan Seni Tulis Malaysia Cawangan Ipoh 2001
Peserta :
i.Liew Yik Seong 5A1: Hadiah Cemerlang
ii.Soo Shaw Jiunn : Hadiah Cemerlang
6.Pertandingan Syarahan Sekolah-sekolah Menengah Daerah Kinta 2002
Peserta :
Menengah atas :
i. Ling Chooi Ee 5S3 : Tempat Ke 3
ii. Ho Zhi Shan 5S2 : Sagu Hati
Menengah rendah :
i. Wong Ru Wen 3M : Johan
ii. Ong Su Ming 3J : Sagu Hati
7.Pertandingan Syarahan Sekolah-sekolah Menengah Negeri Perak 2002
Peserta :
Wong Ru Wen 3M : Tempat ke 2
PERSATUAN BAHASA MELAYU
Pertandingan Forum Remaja Daerah Kinta 2002
Peserta :
i.Phoon Pei Shin 5S2
ii.Ho Zhi Shan 5S2
iii.Ling Chooi Ee 5S3
iv.Chai Yuk Ping 4S1
v.Chua Chong Yan 4s1
PENCAPAIAN : Tempat ke 4
PERSATUAN BAHASA INGGERIS
1.Pertandingan Public Speaking Daerah Kinta 2002
Peserta :
Tan-Loh Joash 2M : Johan
2.Pertandingan Public Speaking Negeri Perak 2002
Peserta :
Tan-Loh Joash 2M : Johan
KELAB AGAMA BUDDHA
Pertandingan Syarahan Buddhist Sekolah-sekolah Menengah Perak 2002
Peserta :
Penny Yew Sook Hui
PENCAPAIAN : Tempat ke 4